• Doplňky pro plastová okna a balkonové dveře

  Doplňky jsou dodávány POUZE k produktům z nabídky Okna Macek.

  Žaluzie

  Dodáváme k plastovým oknům a dveřím kvalitní celostínící žaluzie, které slouží k regulaci průchodu světla procházejícího zvenčí do místnosti. Ovládání žaluzie zajišťuje postranní řetízek sloužící k natáčení, vytahování a stahování lamel. Ovládací mechanismus je chráněn horní hliníkovou lištou. Žaluzie se montují do zasklívacích lišt na vnitřní stranu křídla. Na výběr je množství barevných odstínů podle přání zákazníka.

  Záruka na žaluzie je poskytována v délce dvou let.

  okenní žaluzie

  Sítě proti hmyzu

  Sítě brání průniku hmyzu otevřeným oknem do místnosti. Montují se na venkovní stranu plastového okna na speciální obrtlíky, které se zaklesnou do rámu. Na plastové balkonové dveře lze dodat dveřní síť i se závěsy a madýlkem. Rám sítě je vyroben z hliníkového profilu, samotná síť je vyrobena ze skelných vláken. Kvalita použitých materiálů zaručuje dlouhou životnost. Na výběr je několik barevných provedení a imitací dřeva podle přání zákazníka.

  Záruka na sítě proti hmyzu je poskytována v délce dvou let.

  bílá
  hnědá
  borovice
  douglas
  zlatý dub
  soft cherry
  ořech
  tmavý dub
  sapeli
  oregon
  meranti
  siera
  winchester
  vermont
  anthrazitgrau

  Vnitřní parapety

  Vnitřní parapety plastových oken jsou určeny pro vnitřní použití v obytných prostorách a provozech. Vyznačují se jednoduchou montáží bez potřeby speciálních nástrojů. Lze je lepit pomocí PU pěny, silikonového nebo akrylátového tmelu popřípadě pomocí speciálních lepidel. Boční strany parapetu jsou zaslepeny krytkami. Spára mezi parapetní deskou a oknem je po dokončení montáže utěsněna silikonem, aby nedocházelo k průniku vlhkosti. Parapety odolávají oděru, UV záření, vařící vodě a vysokým teplotám, běžným domácím chemikáliím.

  Vnitřní parapety dodáváme v provedení plast nebo postforming (voděodolná dřevotříska). Na výběr je několik barevných provedení a imitací dřeva podle přání zákazníka.

  Záruka na vnitřní parapety je poskytována v délce dvou let.

  Plastové vnitřní parapety
  Plastové vnitřní parapety jsou vyrobeny z komůrkového PVC, tloušťka parapetu je 20 mm a výška jeho nosu 40 mm.

  Plastové vnitřní parapety
  bílá
  carera
  zlatý dub
  ořech

  Postformingové vnitřní parapety
  Postformingové vnitřní parapety jsou vyrobeny z voděodolné dřevotřísky, která je překryta vrstvou laminátu. Tloušťka parapetu je 17 mm a výška jeho nosu 40 mm.

  Postformingové vnitřní parapety
  bílá
  šedá
  carera
  onyx
  kraket
  javor
  buk
  světlý dub
  olše
  třešeň
  mahagon
  zlatý dub
  tmavý dub
  tmavý ořech

  Venkovní parapety

  Venkovní parapety jsou určeny pro venkovní použití pro plastová okna v obytných prostorách a provozech. Parapety se připevňují k podkladnímu profilu plastových oken pomocí šroubů, šrouby mají plastové krytky v barvě podobné barvě parapetu. Venkovní parapety dodáváme v provedení ocelovém nebo hliníkovém. Na výběr je několik barevných provedení podle přání zákazníka.

  Záruka na venkovní ocelové a hliníkové parapety je poskytována v délce dvou let.

  Ocelové venkovní parapety
  Venkovní ocelové parapety parapety jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu tloušťky 1,5 mm, výška nosu je 40 mm. Parapety jsou lakovány pouze standardními barvami RAL. Boční krytky jsou plastové, spojky hliníkové. Toto provedení parapetů je levnější náhradou za parapety hliníkové, které jsou kvalitnější a pevnější.

  bílá
  hnědá
  anthrazit
  Ocelové venkovní parapety

  Hliníkové venkovní parapety
  Venkovní AL parapety jsou vyrobeny jako vytlačované (extrudované) z hliníkové slitiny, tloušťka je 1,5-2,6 mm podle hloubky parapetu, výška nosu je 40 mm. Parapety se vyznačují vysokou pevností díky tloušťce použitého materiálu. Boční krytky jsou plastové nebo hliníkové, spojky hliníkové. Venkovní hliníkové parapety se dodávají v několika standardních barvách a površích elox, na přání zákazníka je možné je dodat také v barvách podle vzorníku RAL.

  bílá
  světle hnědá
  hnědá
  stříbrná
  bronz
  tmavě hnědá
  Hliníkové venkovní parapety

  Doplňky dodáváme pouze pro námi vyráběná, dodávaná a montovaná plastová okna a dveře.

  Uvedená vyobrazení barevných provedení a imitací dřeva oken a dveří jsou pouze informativní. Přesná vyobrazení naleznete v originálním vzorníku na našich pobočkách nebo u zaměřovacích techniků.