Okenní kování MACO Multi Trend

Dřevěná okna a balkónové dveře jsou osazovány obvodovým kováním MACO Multi Trend, které má antikorozní úpravu ve stříbrné barvě a je ovládáno klikou. Mikroventilace u otevíracích/sklopných oken je u nás ve standardu.

Kování zabezpečuje pomocí speciálního dvou až čtyřpolohového systému:

  • bezpečné uzavření okna po jeho celém obvodu
  • otevření okna
  • mikroventilaci
  • sklopení

Další vlastnosti kování MACO Multi Trend

  • pozinkování + modré chromátování
  • pojistka proti svěšování oken a chybné manipulaci
  • kovové eloxované madélko a větrová západka proti otevření větrem u balkónových dveří
  • bezpečnostní okenní klika
  • mechanismus znemožňující neoprávněné posunutí okenního kování zvenku
  • bezpečnostní kliky HOPPE Secustik
  • krytky závěsů v barvě okenní kliky

Bezpečnostní klika HOPPE Secustik

Přibližně třetina všech vloupání je realizována porušením okenního křídla a následným otevřením okna klikou zvenčí.

Okenní kliky Secustik mají patentovaný blokovací mechanismus jako integrovanou záruku bezpečnosti. Tento mechanismus znemožňuje neoprávněné posunutí okenním kováním zvenku. Spojovací prvek mezi klikou a čtyřhranem přitom působí jako mechanická dioda. To sice umožňuje normální ovládání okenní kliky zevnitř, ale blokuje kliku v případě, že se někdo pokusí s okenní klikou manipulovat zvenku pomocí kování.

Secustik
Secustik

Při otáčení klikou Secustik o 180° z uzavřené polohy do výklopné polohy zapadává blokovací mechanismus se slyšitelným cvakáním do speciálních drážek.

Tento typ kliky dodáváme zdarma a ve standardu ke všem oknům.

Typy okenních klik HOPPE Secustik


bílá


stříbrná


šampáňo


zlatá matná


bronz střední